Prominent & Leading Manufacturer from Loni, we offer 3 inch retro reflective tape.
₹ 400 / Roll Get Latest Price
| Reflectivity Grade | Commercial Grade |
| Tape Width | 18 mm |
| Roll Length | 200 m |
| Usage/Application | Warning |
| Base Material | PVC |
| Adhesive Type | Self Adhesive |
| Color | Yellow and Black |
| Feature | Heat Resistant |
| Material | LDPE |
| Brand | Shiva |
| Tape Length | 100 m |
| Width | 3 inch |
| Thickness | 0.05 mm |
Minimum order quantity: 50 Roll
Mr. Sajjan Yadav (CEO)
Shiva Industries
1st Floor, Plot No E-163, Sector A-7, Pocket-2, Tronica City Loni
Loni - 201102, Ghaziabad, Uttar Pradesh, India