Providing you the best range of white synthetic belt with effective & timely delivery.
₹ 100 / Meter Get Latest Price
| Belt Type | Flat Belt |
| Belt Width | 100 mm |
| Belt Length | 150m |
| Section | A |
| Brand | MARCUS |
| Material | Synthetic |
| Color | White |
| Thickness | 3.5 mm to 9.6 mm |
| Grade | Technical |
| Ply | 3ply |
Minimum order quantity: 100 Meter
Mr. Sajjan Yadav (CEO)
Shiva Industries
1st Floor, Plot No E-163, Sector A-7, Pocket-2, Tronica City Loni
Loni - 201102, Ghaziabad, Uttar Pradesh, India